Makarska - Hrvatska

....НА ОДМОР СО ЛИЧНА КАРТА!!!

10 дена / 9 ноќевања + автобуски превоз

Будва, бисер на Јадранот, центар на медитеранскиот туризам. Место каде се вкрстени влијанијата на истокот и западот, хеленската и римската култура. Стариот град со својата архитектура привлекува илјадници туристи, кој во вечерните часови се претвара во отворен театар за сечиј вкус. “Будванска ривиера“ ги нуди 35-те најпознати плажи на Јадранот(Јаз, Плоче, Трстено, Могрен, Словенска плажа, Бечичи, Милочер, Св.Стефан...) кои во комбинација со интензивниот ноќен живот се главна каректеристика поради кои се доаѓа во оваа престолнина на Црногорскиот туризам. Будва нуди илјада можности, на Вас останува да одберете!

ТЕРМИНИ

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

I категорија

II категорија

19.06. – 28.06.2018

109 €

89 €

28.06. – 07.07.2018

129 €

109 €

07.07. – 16.07.2018

155 €

129 €

16.07. – 25.07.2018

175 €

149 €

25.07. – 03.08.2018

179 €

155 €

03.08. – 12.08.2018

179 €

155 €

12.08. – 21.08.2018

155 €

129 €

21.08. – 30.08.2018

129 €

109 €

30.08. – 08.09.2018

109 €

89 €

Поаѓањето е ден однапред од дадените термини: 18.06., 27.06., 06.07....од Скопје во 23.30 часот

( Прилеп 20.30ч, Кавадарци 21.30ч, Неготино 21.45ч, Штип 21.00ч, Велес 22.00ч )

- Цените се изразени во евра по патник со вклучен автобуски превоз;

- Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1 € по патник дневно (за деца 2-12 год. 0,5 €)

- Деца од 2-12 год. со сопствен кревет 30% попуст;

- Деца од 2-12 год без сопствен кревет 50 % попуст;

- I категорија е соба со сопствено купатило;

- II категорија две соби делат едно купатило;

- Доплата за еднокреветна соба е 70% од дадената цена за сместување;

- Аранжманот вклучува приватно сместување во зависност од одбраната категорија во двокреветни и трокреветни соби на база 9 ноќевања и автобуски превоз;

- Вилите се оддалечени 300 – 400 метри од Словенска плажа;

- ПАКЕТ ВО РЕСТОРАН: 9 ПОЛУПАНСИОНИ ( ПОЈАДОК / ВЕЧЕРА ) ЦЕНА: 75 (деца од 2-12 год. 37,5 €)

- Рестораните се наоѓаат во круг од 50 – 100 метри од сместувањето;

- Одбитокот за сопствен превоз е 10 евра по патник

Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.

За патување во Будва потребна е само важечка лична карта или пасош!!!
За лица под 18 години, потребно е одобрение од родител/старател заверено од надлежен орган